Nápověda

Po přihlášení (odkaz dole v patičce) přístupovými údaji, které byste měli mít někde v mejlu, se dostanete do administrační části.

Klikněte na Žasnem (vlevo nahoře), to vás hodí na web, tak jak ho vidíte normálně. Nalistujete si stránku kterou chcete upravovat a kliknete na Upravit stránku nahoře v černé liště. Upravujte jen věci, kterým rozumíte (věty, slova, fotky 🙂 divné kusy textu např. <iframe src=… u CTP nechte napokoji 😉

Kronika a Aktuální program – jsou Příspěvky (administrace -> 2.zvrchu)

Zbylé položky menu (Valhala, Onás apod.) – tvoří Stránky (4.zvrchu)

Aktuální program

Nové příspěvky týkající se aktuálního programu s přihlašovacím formulářem (CPT) nechte raději na mě. Ale pokud si troufáte, přihlašovací formulář je HTML kod v tomhle tvaru:

<iframe src="http://zasnem.eu/programy/ps/den.html?termin=2021-10-02" width="100%" height="500px">

, přičemž je třeba změnit datum v url adrese (2021-10-02) na datum na které se přihlašuje. Např. týká-li se přihlašovací formulář akce na Vánoce přepíšeme datum na 2021-12-24.

Novy přispěvek s přihlaškou lze též vytvořít zkopírováním (naklonovanim) stavajiciho. Seznam přispěvku -> Clone (odkaz pod kazdym prispevkem). Vznikne kopie prispevku (koncept), upravite nadpis, popis, nahledovy obrazek a datum v html formulari. V prubehu uprav ukladame jako koncept. Nakonec zverejnime tlacitkem publikova (nekolikrat se nas to dopta jestli to opravdu chceme).

Kronika

Jinak vytvoříte příspěvek snadno, pomocí tlačítka Vytvořit příspěvek (buď vlevo v podmenu) nebo nahoře.

Nezapomeňte zvolit rubriku příspěvku kronika/aktualně/kroužek (viz.obr.níže). Podle toho se to pak zařadí příspěvek do příslušného místa na webu. U aktualit, dejte do nadpisu i datum konání. Nakonec klikněte na Publikovat (modré tlačítko vpravo nahoře).

Přesunou proběhlou akci do kroniky – rozkliknete příspěvek týkající se akce a změníte rubriku z Aktulně na Kronika. Změnu potvrdíte modrým tlačítkem vpravo nahoře Aktualizovat.

Nahledovy obrazek se nastavuje v editaci dokument vpravo pod rubrikami a štitkami (na obazku vyše je to to vpravo dole co je useknute).

Nastaveni požadovaneho data do přihlaš.formulaře zrobime tak, že formulář přepneme na HTML, ve zmeti divnych pismenek najdeme „termin=2020-09-23“ ktery udava rok-mesic-den a prepiseme na pozadovane datum. Napr. 2020-09-24.

Řazení příspěvků je podle data publikace. Pokud nevytvařime přispěvky postupně jak se budou konat, musi se upravit datum publikace – vpravo v editaci přispevku. Editace prispevku -> Document -> Publikovat. Viz obr.vyše.